۲۷ آذر ۱۳۹۶ 18 December 2017
۰
سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۶
Share/Save/Bookmark
 
شركت مسئولان استاني در جشنواره ملي كتابخواني رضوي
استاندار کهگیلویه و بویراحمد: باید از همه ظرفیت‌های امام‌رضا (ع) در همه سطوح کشور استفاده کنیم
 
استاندار کهگیلویه و بویراحمد که در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در این استان شرکت کرده است، با اشاره به تأثیرات برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در سطح جامعه گفت: اگر ما بتوانیم فرهنگ رضوی را در جامعه حاکم کنیم، جامعه پویا و آرمانی خواهد بود ولی کار سختی است و باید همه تلاش کنیم آنچه مدنظر ائمه معصومین (علیهم‌السلام) بوده و جامعه‌ای که آن‌ها انتظار داشته و مدینه فاضله‌ای که آن‌ها برای ما طراحی کردند، به آن نزدیک شویم.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی دکتر موسی خادمی یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های خداوند برای ملت ایران را وجود مرقد مقدس امام‌رضا علیه‌السلام دانست و اظهار کرد: ما باید از همه ظرفیت‌های این امام بزرگوار در همه سطوح کشور استفاده کنیم.
مسئول ارشد دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد، با اشاره به اینکه این استان میزبان جشنواره‌های موضوعی امام‌رضا (ع) با مشارکت مردم است، ادامه داد: تلاش بر این بوده است که برنامه‌ها متناسب با آنچه در سطح ملی تعیین‌شده اجرا شود و همچنین در سطح استان برنامه‌هایی به‌صورت استانی داشته باشیم.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد، به اهداف جشنواره برای آشنایی مردم با فرهنگ رضوی اشاره کرد و گفت: فرهنگ رضوی در همه حوزه‌ها و استان‌ها گسترش پیداکرده و اثرگذاری مطلوبی داشته است.
وی کتاب را میراث گران‌بهای قرن‌ها دانش و تجربه دانست و گفت: کتاب و کتابخانه، منبع بزرگ دانش و محراب مقدس دانایی است.

هم‌چنین مدیرکل و جمعی از کارکنان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد، که در ششمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی شرکت کرده است، ضمن تمجید از نقش فعال مدیرکل کتابخانه‌های استان، گفت: کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره کتاب‌خوانی گام مهمی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی مردم با سیره رضوی برداشته است.
محمود باقری، با اشاره به برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در این استان، اظهار کرد: کتاب و کتاب‌خوانی راه هموار زندگی را به انسان نشان می‌دهد و انس با کتاب، اثرات ماندگاری در روح و جسم ما دارد.
وی با اشاره به اینکه ائمه اطهار و معصومین (ع) الگوی مناسبی برای زندگی ما هستند، افزود: کتاب‌خوانی رضوی این فرصت را پیش روی ما گذاشت تا با مطالعه سیره زندگی امام‌رضا (ع) بتوانیم با آن امام همام بیشتر آشنا شویم.
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد به تبلیغات گسترده جشنواره رضوی در استان اشاره کرد و یادآور شد: شرکت مسئولان و مدیران در جشنواره‌های فرهنگی، مذهبی و همگام شدن با عموم مردم را وظیفه خود می‌دانیم.
باقری ضمن تمجید از نقش فعال مدیرکل کتابخانه‌های استان، عنوان کرد: کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی گام مهمی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی آحاد مردم با سیره رضوی برداشت.
وی اظهار امیدواری کرد با شرکت در این جشنواره، باب کتاب‌خوانی و مطالعه بیش‌ازپیش در ادارات و دستگاه‌های اداری استان باز و کتاب‌خوانی در برنامه روزانه کاری ما قرار گیرد.
 
22/22
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۴۸
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰