۲۹ دی ۱۳۹۶ 19 January 2018
داخلی
۰
سه شنبه ۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
در ششمين دوره جشنواره كتاب‌خواني رضوي صورت گرفت
حضور پررنگ روستاییان کهگیلویه و بویراحمدی در جشنواره کتاب‌خوانی رضوی
 
بیش از ۱۱ هزار کهگیلویه و بویراحمدی در جشنواره بین‌المللی کتاب‌خوانی رضوی در استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت کردند که امروز 63 نفر از آنان با حضور مدیرعامل بنیاد بین‌المللی فرهنگی و هنری امام‌رضا (علیه‌السلام) تجلیل می‌شوند.
 
به گزارش خبرگزاري فرهنگ رضوي زینب قربانی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد، درباره این جشنواره گفت: حضور این تعداد شرکت‌کننده در جشنواره را نتیجه تبلیغات و تلاش گسترده همه مردم، مسئولان ادارات و نهادها دانست و گفت: مسئولان ارشد استانی و شهرستان‌ها در این زمینه علاوه بر اینکه خود پیشگام در امر ثبت‌نام بودند، در زمینه ترویج و تشویق مردم و کارکنان گامی مهم برداشتند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد هم‌چنین با اشاره به حضور گسترده روستاییان در این جشنواره گفت: دهیاران و بخشداران این استان برای برگزاری هر چه مطلوب‌تر جشنواره کتاب‌خوانی رضوی در روستاها همت و تلاش جدی کردند.
قربانی افزود: نتیجه مشارکت دهیاران و بخشداران استان در زمینه برگزاری مطلوب این جشنواره در دو عرصه نمود یافت. این دو عرصه شامل تبلیغات گسترده و اعلام فراخوان عمومی به اهالی روستاها برای حضور بیش‌ازپیش و همراه با اعضای خانواده در جشنواره بود.
قربانی ابراز داشت: نام‌نویسی در این جشنواره و دریافت کتاب‌ها، نمونه سؤالات و پرسشنامه آن به دو روش اینترنتی و مراجعه حضوری به کتابخانه‌های عمومی نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد عرصه دوم این فعالیت بود.
مدیرکل امور روستایی استانداری کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: دهیاران و بخشداران استان به ترویج روزافزون فرهنگ کتاب‌خوانی در روستاها توجه ویژه‌ای دارند و در زمینه برگزاری جشنواره کتاب‌خوانی رضوی نیز فعالیت‌های مهمی انجام دادند.
داریوش مظفر افزود: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی فرصتی مناسب بود تا اهالی روستاهای این استان، از طریق مطالعه و کتاب با سیره امام‌رضا (ع) بیشتر آشنا شوند.
معاون برنامه‌ریزی و عمرانی فرماندار بویراحمد نیز گفت: جشنواره کتاب‌خوانی رضوی نقطه عطفی در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در مناطق روستایی استان است.
سید کرامت الله فرج زاده بیان کرد: رسالت کتابخانه‌های عمومی آگاهی بخشی به جامعه بشری است و مسئولان اجرایی نیز باید بحث کتاب‌خوانی را از خود آغاز کرده و به ابزار علم و دانش مجهز شوند تا بتوانند دیگران را به کتاب‌خوانی تشویق کنند.
فرج زاده اظهار کرد: فرهنگ زیربنای پیشرفت هر جامعه است و امروزه نیز وظیفه هر ایرانی آن است که به مقوله فرهنگ و در رأس آن بحث کتاب‌خوانی توجه خاصی داشته باشند.
ششمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی که در قالب چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام‌رضا (ع) و با حضور گسترده هزاران نفر از علاقه‌مندان به کتاب و کتاب‌خوانی در سراسر کشور برگزار شد، امروز نهم شهریورماه با حضور سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام‌رضا (ع) در شهر یاسوج پایان می‌یابد.
 
22/22
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۴۵
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰