۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۶
Share/Save/Bookmark
 
ملت فهیم ایران حق ارادت خود را به امام رضا (ع) ادا کرده‌اند
 
امام‌جمعه بیرجند در مراسم اختتامیه شعر رضوی گفت: ملت فهیم ایران حق ارادت خود را به امام رضا (ع) ادا کرده‌اند و این عشق و علاقه در اشعارشان متبلور است؛ اما آیا حق عقل را هم ادا کرده‌ایم؟
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی‌رضایی بیرجندی،شب گذشته ٩ مردادماه جاری در مراسم اختتامیه اولین جشنواره شعر رضوی جوانه‌ها افزود: الآن همه ایام و به‌خصوص مناسبت‌ها حرم امام رضا (ع) شلوغ است و این امام را به عنوان ضامن آهو می‌شناسیم اما متأسفانه آهو را شکار می‌کنیم.
وی ادامه داد: اگر ما از امامان الگو می‌گیریم و امام رضا(ع) را به عنوان ضامن آهو می‌شناسیم پس نباید به حیوانات آسیب برسانیم و بلکه باید آن‌ها را دوست بداریم انسان‌ها که جای خود را دارند.
حجت‌الاسلام رضایی گفت: هدف شعر جوانه‌های رضوی کودکان هستند و کودکان ما موحد و آزاد متولد می‌شوند اما گاها با برخی برخوردها کودکان موحد مشرک و از کودک آزاد برده می‌سازیم.
وی با اشاره به کتاب طب سنتی امام رضا (ع) به نام طب الرضا که ۱۷ صفحه دارد، اذعان کرد: با نگاه علمی به ساحت امام رضا (ع) می‌توان بالاترین و برترین دانشگاه را داشت و دانشجو پرورش داد.
امام‌جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: توحید یعنی به وحدت رسیدن و موحد شدن جان ما و متأسفانه ما گم و پراکنده هستیم.
حجت‌الاسلام رضایی تصریح کرد: ما برای به وحدت رسیدن باید تکثر را بپذیریم و اگر متکثر باشیم آزاد خواهیم بود، خدا ما را متفاوت آفریده و باید به وحدت وجودی برسیم که این لذت دارد.
وی خاطرنشان کرد: خیلی از مشکلات جامعه ما به دلیل ظاهرگرایی و خودنمایی است و بزرگ‌ترین درد جامعه ما آزادگی نداشتن است.
امام‌جمعه بیرجند یادآور شد: بخشیدن یعنی ایثار کردن و ایثار کردن همان انسانیت است.
 
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۴۱۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰