۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
سه شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۱
Share/Save/Bookmark
 
پیام وزیر ارشاد‌ در جشنواره امام رضا(ع) قرائت شد
 
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌مناسبت برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و یازدهمین همایش استانی اخلاق و آداب رضوی که به میزبانی تفرش برگزار شد پیامی صادر کرد.
 
به گزارش خبرگزاری ضوی؛ سید‌رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به مناسبت برگزاری پانزدهمین جشنواره امام رضا(ع) و یازدهمین همایش استانی اخلاق و آداب رضوی، که عصر یکشنبه، ۸ مرداد در تفرش برگزار شد پیامی صادر کرد.
در این پیام آمده آست: «کهن سرزمین ایران مفتخر و معطر به حضور هشتمین اختر تابنده آسمان امامت و ولایت حضرت علی بن موسی الرضا علیه آلاف و التحیه و الثناء و خواهر گرانقدرشان حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها است که وجود نورانی ایشان ارزشمندترین سرمایه معنوی و روشنایی بخش قلوب مؤمنان است.
دهه کرامت که مطلع و ختام آن، میلاد این دو وجود مبارک است؛ فرصت مناسبی را فراهم می‌آورد تا بر بستر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) ، اصحاب فرهنگ و هنر در اقصی نقاط عالم، با گرامیداشت این ایام مبارک و فرخنده، نقش و سهمی در اشاعه و ترویج فرهنگ نورانی رضوی و اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) ایفا نمایند.
جشنواره رضوی که اینک پانزدهمین دوره آن در حال برگزاری است بر آن است تا عشق به امام رضا(ع) را در پرتو آموزه‌ها و سیره  فرهنگی و علمی آن حضرت، به فرهنگی جهانی مبدل سازد.
این رویداد مهم و ارزشمند محملی است که ارادتمندان و عاشقان فرهنگ اهل‌بیت(ع) از توده‌های مردم تا جامعه فرهنگی و هنری و دانشگاهی و مدیران اجرایی کشور، خرمن خرمن از گل‌های این بوستان معنوی را بچینند و از نغمات آن، جان‌های تشنه و عاشق را سیراب نمایند.
ضمن تشکر و قدردانی از دست‌اندرکاران این جشنواره، از خداوند متعال دوام توفیق ایشان را خواستارم».
سیدرضا صالحی امیری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

 
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۳۲۸
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰