۱ اسفند ۱۳۹۶ 20 February 2018
۰
يکشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۷
Share/Save/Bookmark
 
ارسال 600 اثر به دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی
 
داور مرحله نخست جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در لرستان گفت: 600 اثر به دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی ارسال شده است که از میان این آثار، 100 اثر به عنوان آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره انتخاب شدند.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ حسن تهمتن، از اساتید ممتاز خوشنویسی استان لرستان و داور مرحله نخست جشنواره ملی خوشنویسی رضوی، با اشاره به ارسال نزدیک به 600 اثر خوشنویسی به دبیرخانه جشنواره ملی خوشنویسی رضوی در استان لرستان، گفت: از میان این آثار و با دقت تمام و موشکافی بالا 100 اثر به‌عنوان آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره انتخاب شدند.
وی ادامه داد: از این تعداد 45 اثر در رشته نستعلیق، 25 اثر در رشته شکسته نستعلیق و 30 اثر در رشته ثلث و نسخ انتخاب و به مرحله نهایی جشنواره راه یافتند.
این داور خوشنویسی با اشاره به حضور نخبگان ملی خوشنویسی در جشنواره خوشنویسی رضوی، اظهار کرد: باتوجه به کیفیت بالای آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، برای ما داوران، انتخاب 100 اثر به‌عنوان آثار راه یافته به مرحله نهایی بسیار دشوار بود، اما در یک ماراتون سخت و نفس‌گیر، آثار راه یافته به مرحله بعد انتخاب شدند.
تهمتن با اشاره به این‌که برخی از شرکت کنندگان در جشنواره خوشنویسان بنام کشور هستند که معمولاً در جشنواره‌ها شرکت نمی‌کنند، عنوان کرد: این افراد به دلیل تفاوت‌های ویژه و قابل لمس این جشنواره، که به نام امام رضا(ع) برگزار می‌شود، آثار با کیفیت بالای خود را برای شرکت در جشنواره ارسال کرده‌ بودند، که این امر انتخاب را برای داوران سخت کرده بود.
وی در توصیه به جوانان علاقه‌مند به هنر خوشنویسی، گفت: در هر کاری قدم اول که برداشته می‌شود اصل و اساس است و توصیه من به جوانان این است که این هنر را زیر نظر اساتید پیشکسوت فرابگیرند.
 
 
 
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۱۹۷
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰