۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۳
Share/Save/Bookmark
 
شب‌های شعر رضوی در تمامی شهرهای سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: جشنواره شبهی شعر رضوی سال ۹۷ در تمامی شهرهای سیستان و بلوچستان با همکاری بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛  حسین مسگرانی در چهارمین شب‌ شعر رضوی در چابهار بیان کرد: امسال خداوند این توفیق را داد که در کنار برگزاری جشنواره هنرهای گرافیک رضوی، جشنواره شب‌های شعر رضوی به این رویداد فرهنگی و هنری اضافه شود.
وی افزود: جشنواره شب‌های شعر رضوی در سراوان، زهک و ایرانشهر برگزار شده و اکنون به میزبانی چابهار در حال برگزاری و به‌زودی در زاهدان میزبان همه شما بزرگواران در این جشنواره خواهیم بود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تصریح کرد: جشنواره شب‌های شعر رضوی مهم‌ترین رویدادی که می‌شود هنرمندان و شاعران عشق و ارادت خودشان را به اهل‌بیت به ویژه امام رضا علیه‌السلام و حضرت معصومه سلام‌الله علیها نشان دهند.
مسگرانی با اشاره به اینکه شعر در هنر اسلامی جایگاه ویژه دارد، عنوان کرد: هنرمندان و شاعران زیادی به ما مراجعه می‌کردند و می‌گفتند که ما به امام رضا ارادت داریم لذا به این فکر افتادیم چرا در حوزه شعر با گویش‌های محلی جشنواره رضوی نداریم؛ با ارتباطی که با بنیاد فرهنگی و هنری امام رضا وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی پیدا کردیم خوشبختانه توانستیم موافقت بنیاد را کسب کنیم و امیدواریم در سال‌های آتی در همه شهرهای استان شب‌شعر رضوی با محوریت مردم داشته باشیم.
وی افزود: شیعه و سنی در این استان ارادت خاص به امام رضا (ع)و خاندان نبوت و اهل‌بیت دارند و یکی از جلوه‌های آن همین درخشش هنرمندان در شعر و ادب در وصف اهل‌بیت علیه‌السلام است.
 
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۱۰۲
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰