۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴
Share/Save/Bookmark
 
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان خبر داد؛
نکوداشت زنده‌یاد «احمد عزیزی» در جشنواره ملی شعر رضوی
 
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: یکی از رسم‌های جشنواره ملی شعر رضوی، نکوداشت شاعران آیینی است و بر همین اساس، امسال مراسم نکوداشت زنده‌یاد «احمد عزیزی» با حضور فرزند این شاعر برگزار می‌شود.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ وحید محمدی در نشست خبری برنامه‌های دهه کرامت، با اعلام این خبر اظهار کرد: در دوره بیست‌وسوم جشنواره ملی شعر رضوی، درمجموع شاعران از 24 استان کشور آثار خود را به دبیرخانه جشنواره در کرمان  فرستاده‌اند.
وی با اشاره به اینکه امسال، میزبانی جشنواره ملی شعر رضوی را شهرستان رفسنجان بر عهده دارد، گفت: قریب 80 نفر از شاعران سراسر کشور دعوت شده‌اند که البته در بخش رقابتی، 35 شاعر از 16 استان کشور به مرحله نهایی راه یافته‌اند.
وی با بیان این‌که مشارکت شاعران سراسر کشور و شناخت استعدادها و عرضه شعرهای ناب و تقدیر از خالقان آثار برگزیده، از اهداف مهم این جشنواره است، گفت: بیش از ۲۷۰۰ اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که این آثار در دو مرحله مورد بررسی قرار گرفتند و در نهایت، برگزیدگان جشنواره در دو بخش شعر کلاسیک و شعر نو،‌ در اختتامیه جشنواره معرفی و تقدیر خواهند شد.
گفتنی است؛‌ بیست‌وسومین جشنواره ملی شعر رضوی، از سری برنامه‌های جشنواره بین‌المللی امام رضا (علیه‌السلام) از ششم تا هشتم مردادماه جاری در استان کرمان (سرچشمه و رفسنجان) برگزار می‌شود و مراسم اختتامیه این جشنواره با نکوداشت زنده‌یاد «احمد عزیزی» همراه خواهد بود.
«احمد عزیزی» شاعر اهل کرمانشاه، پس از ۹سال دست‌وپنجه نرم کردن با بیماری، در ۱۶ اسفند ۱۳۹۵ درگذشت. «کفش‌های مکاشفه»، «شرجی آواز»، «خواب‌نامه و باغ تناسخ»، «ترجمه زخم» و «ملکوت تکلم» از آثار او در حوزه شعر و ادبیات است.
 
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۰۹۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰