۴ بهمن ۱۳۹۶ 24 January 2018
۰
شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۷
Share/Save/Bookmark
 
استاندار خوزستان خواستار شد؛
مراسم ورود نمادین کاروان امام رضا(ع) به ایران ثبت ملی و معنوی شود
 
استاندار خوزستان از سازمان میراث فرهنگی و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست مراسم ورود نمادین کاروان امام رضا (ع) به ایران را به عنوان میراث ملی و معنوی ثبت کنند.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی؛ غلامرضا شریعتی شامگاه پنجشنبه در آیین ورود نمادین کاروان امام رضا(ع) به ایران، در صحن شهدای گمنام مسجد جامع خرمشهر اظهار کرد: از سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در خواست می شود مراسم ورود نمادین امام رضا(ع) به ایران، را هم ثبت ملی کند و هم در یونسکو به عنوان میراث معنوی و جهانی ثبت کند.
وی  با ابراز امیدواری که سال آینده این مراسم به صورت ملی و در سطحی وسیع برگزار شود، افزود: با ثبت ملی شدن این آیین می توان شاهد حضور شخصیت های ملی در منطقه بود و هم اینکه شهرستان خرمشهر و آبادان به طور کلی منطقه آزاد اروند را به عنوان خادمان ائمه و به خصوص امام رضا(ع) به دنیا شناسانده شود.
استاندار خوزستان در ادامه به برگزاری جشنواره شعر عربی رضوی نیز اشاره کرد و گفت: جشنواره شعر عربی رضوی نیز که قرار است 10 و 11 مرداد در کارون و شوش به صورت بین المللی برگزار می شود می تواند به عنوان یک حرکت ممتد با ورود کاروان امام رضا(ع)به ثبت برسد و هرساله با شکوه بیشتر برگزار شود.
شریعتی با اشاره به استقبال مردم از آیین ورود نمادین کاروان امام رضا(ع) در خرمشهر، بیان کرد: این حضور عمق علاقه مردم به فرهنگ تشیع و ارزش های دینی را نشان می دهد.
وی در پایان گفت: باید سعی شود این آیین را گسترش دادو سرمایه و فرهنگ تشیع را بیش از پیش حفظ کرد.
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۵۰۵۹
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰