۱ اسفند ۱۳۹۶ 20 February 2018
۰
يکشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۶
Share/Save/Bookmark
 
نخستین کتاب عکس حرم با عنوان «خواهر خورشید» رونمایی خواهد شد
 
مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری قم گفت: کتاب مصور «خواهر خورشید» شامل مجموعه تصاویری از حرم مطهر حضرت معصومه(س) طی 15 سال است که توسط شهرداری قم و جمعی از هنرمندان قمی گردآوری و منتشر شده است.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی و به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، حمیدرضا عابدی خرسند با اشاره به انتشار کتاب مصور خواهر خورشید به همت برخی هنرمندان قمی اظهار کرد: این کتاب شامل 268 عکس در طول 15 سال عکاسی هنرمند عکاس قمی از حرم مطهر حضرت معصومه(س) است.
وی با اشاره به جزئیات جمع‌آوری، آماده سازی و انتشار این کتاب نفیس خاطرنشان کرد: این کتاب شامل 190 صفحه رنگی گلاسه در سه نوع جلد سخت، شونیز و جعبه بوده و نخستین کتاب عکس مصور حرم مطهر حضرت معصومه(س) است.
مدیرکل روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری قم با بیان اینکه در این کتاب مصور سعی شده از همه فضاهای حرم خصوصا ضریح مطهر و صحن‌های مختلف تصاویری آماده سازی شود گفت: چند عکس از زاویه‌های مختلف در این مجموعه گردآوری شده که تابحال عکاسی نشده بوده و برای نخستین بار منتشر خواهد شد.
وی گردآوری تصاویری از مراسمات گوناگون حرم از جمله ترتیل‌خوانی ماه رمضان، شب‌های قدر، عزاداری محرم و... در این کتاب مصور را مورد توجه قرار داد و تصریح کرد: در این کتاب از فصول گوناگون و ایام مختلف سال تصاویر حرم گردآوری شده و برای جمع‌آوری آنها بارها اساتید بزرگی از جمله استاد فرشچیان و اساتید برجسته دیگر مورد مشورت قرار گرفته اند.
عابدی خرسند با اشاره به دست‌اندرکاران گردآوری و انتشار این مجموعه گفت: مدیریت هنری این کتاب مصور را مصطفی سلیمانی، متن و انتخاب شعر را حمید آزادگان، حامد حجتی و مهدی بخشی، ادیت و ویرایش عکس‌ها را سید محمد بحرینی و مدیریت چاپ و انتشارات کتاب را ابراهیم سلیمانی انجام داده و این کتاب به همت شهرداری قم آماده رونمایی شده است.
وی با بیان اینکه تصاویر این کتاب با تلاش امیر حسامی‌نژاد عکاس با سابقه قمی در طی 15 سال تهیه شده است افزود: این عکاس خبری با 20 سال سابقه به دلیل سفرهای متعدد به عراق و عربستان به عنوان یک عکاس مذهبی شناخته می‌شود و طی سال‌های اخیر سوابقی چون عکاسی اختصاصی ضریح مطهر حرم سیدالشهدا طی مدت 6 سال ، مراحل ساخت، انتقال و نصب ضریح، عکاس اختصاصی ضریح امامین عسکریین طی پنج سال و آماده سازی این ضریح را در کارنامه خود دارد.
عابدی تصریح کرد: مراسم رونمایی از کتاب مصور خواهر خورشید در آستانه میلاد کریمه اهل بیت (س) و آغاز جشن های دهه کرامت با حضور آیت الله سعیدی تولیت آستان مقدس و سقائیان نژاد شهردار قم برگزار خواهد شد.
 
18/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۶۱۸
مرجع : فارس
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰