۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
شنبه ۳۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۳
Share/Save/Bookmark
 
سوری مطرح کرد:
امام رضا(ع)؛ مصداق بارز خوش اخلاقی/جوانان با سیره رضوی آشنا شوند
 
امام‌جمعه شهرستان پل‌دختر تبیین و گسترش سیره رضوی در جامعه را امری ضروری دانست و گفت: امام رضا(ع) مصداق بارز خوش اخلاق بودن، رأفت، مهربانی و صبور بودن است که این سیره عملی و اخلاقی امری مهم در جهت موفقیت جوانان است.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، حجت‌الاسلام محمد سوری، امام‌جمعه شهرستان پل‌دختر، ، با اشاره به در پیش بودن جشنواره ملی خوشنویسی رضوی، گفت: با توجه به تهاجم فرهنگی و جنگ‌ نرم دشمن، تبیین و گسترش سیره اهل‌بیت(ع) در جامعه امری ضروری است.
وی با بیان این‌که آشنا کردن جوانان با سیره اهل‌بیت(ع) به‌ویژه امام رضا(ع) بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی غرب است، افزود: نهادهای فرهنگی در این زمینه نقش بسزایی دارند.
سوری برگزاری جشنواره‌ها و همایش‌ها را فرصتی مناسب برای بیداری جوانان دانست و عنوان کرد: با میدان دادن به جوانان و واگذار کردن کارهای جشنواره و همایش‌ها به آن‌ها حضور جوانان پُررنگ‌تر می‌شود.
امام‌جمعه شهرستان پل‌دختر تصریح کرد: روحیه جوانی و فطرت پاک جوانان فرصتی مناسب برای تبیین و گسترش معارف اهل‌بیت(ع) است و باید در این زمینه توجه بیشتری داشته باشیم.
وی برگزاری جشنواره رضوی را عمل پسندیده‌ای دانست و خاطرنشان کرد: این‌گونه مراسم‌ها باید در طول سال مورد توجه قرار گیرد و فعالیت خویش را فقط به زمانی خاص محدود نکنیم.
سوری با بیان این‌که جوانان سرمایه‌های عظیم جامعه هستند، اذعان کرد: برنامه‌ریزی و فعالیت در جهت شکل‌گیری شخصیت جوانان و هدایت صحیح آنان نیازمند برنامه‌های مداوم است.
امام‌جمعه پل‌دختر با بیان این‌که امروز جوانان ما نیازمند رأفت، مهربانی و آرامش هستند، افزود: تبیین و ترویج سیره رضوی موجب ایجاد آرامش در جامعه و زندگی شخصی می‌شود.
وی ادامه داد: امام رضا(ع) مصداق بارز خوش اخلاق بودن، رأفت، مهربانی و صبور بودن است که این سیره عملی و اخلاقی امری مهم در جهت موفقیت جوانان است.
 
18/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۵۴۲
مرجع : ایکنا
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰