۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
چهارشنبه ۲۸ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۶
Share/Save/Bookmark
 
امام جمعه بروجرد:
آشنایی با اهل بیت(ع) و قرآن باید مهمترین هدف مداحان در مجالس باشد
 
امام جمعه بروجرد گفت: آشنایی با اهل بیت(ع) و قرآن باید مهمترین هدف مداحان در مجالس باشد و مداحانی که از امام حسین(ع) صحبت می کنند نیاز است که با قران مانوس باشند.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی و به نقل از سفیر افلاک حجت الاسلام "حسن ترابی" امام جمعه بروجرد در همایش مداحان که در اداره تبلیغات اسلامی بروجرد برگزار شد گفت: مداح اهل بیت (ع) بودن افتخار است و مداحان مسئولیت بسیار بزرگی بر گردن دارند چرا که باید با رعایت اخلاق و رفتار در این راه حرکت کنند.
 
وی اضافه کرد: مداحان باید صوت خوش خود را در مسیر درست استفاده کنند و ظاهر و رفتار آنها نباید با دین تفاوتی داشته باشد.
 
امام جمعه بروجرد تصریح کرد: رفتار یک مداح باید منطبق با اسلام باشد و مداح اهل بیتی که در مراسم مختلف مذهبی فعالیت دارد باید با قرآن مانوس باشد.
 
حجت الاسلام ترابی آشنایی با قرآن و اهل بیت (ع) را یکی از وظایف و اهداف مداحان برشمرد و افزود: مداحان با حضور در جلسات باید همه را با قرآن آشنا کنند اما نباید تفسیر قرآن و دین را انجام دهند و تنها در حد اطلاعات خود صحبت کنند.
 
به گفته وی مداحان باید به اشعار خود توجه داشته باشند چرا که ارزش کار این افراد  از اهمیت زیادی برخوردار است.
 
در ادامه حجت الاسلام "صادق جعفر پور" رئیس اداره تبلیغات اسلامی بروجرد گفت: محور کارها و فعالیت های تبلیغات اسلامی ، آموزشی است و این سازمان در بخش های مختلف فعالیت دارد.
 
وی بیان کرد: در شهرستان بروجرد 690 مداح فعالیت دارند که از این تعداد 413 نفر در سامانه طوبی ثبت و شناسایی شده البته تعداد مداحان بیشتر از این آمار است که هنوز ثبت سامانه نشده اند.
 
حجت الاسلام جعفر پور تصریح کرد: برگزاری 70 گفتمان دینی در راستای حجاب و عفاف و 15 گفتمان در دانشگاه بخشی از فعالیت های این سازمان است.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۴۳۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰