۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
سه شنبه ۲۷ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۰۶
Share/Save/Bookmark
 
فرهنگ قرآنی در کنار سایر شئون زندگی، مورد توجه باشد
 
امام‌جمعه سراب، اظهار کرد: فرهنگ قرآنی، امری مهم است که باید در کنار سایر شئون زندگی فردی و اجتماعی بشر، مورد توجه باشد.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، حجت‌الاسلام علی اکبر اکرمی، امام‌جمعه سراب  اظهار کرد: فرهنگ قرآنی، امری مهم است که باید در کنار سایر شئون زندگی فردی و اجتماعی بشر، مورد توجه باشد. انسان و جامعه انسانی، باید به موازات توجه به امور عادی و مادی زندگی، مانند اقتصاد، سیاست، موسیقی، ورزش، تفریح و... ، قرآن را هم از یاد نبرد و با قرائت و ترجمه و تفسیر آن محشور باشد.
وی افزود: جامعه، نیازمند مؤسسات و مراکزی است که امکان قرآن آموزی (فراگیری روخوانی، روان خوانی، تجوید، صوت و لحن، ترجمه و مفاهیم، تفسیر و حفظ قرآن) را در اختیار همگان قرار دهد.
وی عنوان کرد: بسط و گسترش مولفه‌های فرهنگ مذهبی و توجه به نمادهای شاخص ملی می‌تواند موجب ارتقاء فرهنگ یک جامعه گردد زیرا دین مبین اسلام با ارائه کامل ترین و کاربردی‌ترین دستور العمل زندگی و توجه همه جانبه به نیازهای بشری و نشان دادن الگوهایی همچون ائمه معصومین (ع) مسیر دستیابی به کمال و سعادت را ترسیم نموده و در اختیار انسان‌ها قرار داده است.
امام‌جمعه سراب باستناد به آیه ۱۶۰ سوره آل عمران افزود: در این آیه می‌خوانیم: اگر خداوند شما را یاری کند، هیچ کس بر شما پیروز نخواهد شد و اگر دست از یاری شما بردارد، کیست که بعد از او، شما را یاری کند؟ و مؤمنان، تنها بر خداوند باید توکّل کنند.
حجت‌الاسلام اکرمی ادامه داد: همه ما به قرآن بدهکار و مدیون هستیم و باید از دستورات و فرامین قرآنی پیروی کنیم تا در دنیا و قیامت سربلند باشیم.
امام‌جمعه سراب یادآور شد: برگزاری مسابقات، محافل قرآنی، قرائت قرآن کریم در مکان‌های مختلف و تفسیر قرآن کریم می‌تواند این فرهنگ را در جامعه گسترش دهد.
وی افزود: همه دستگاه‌های باید در عرصه ترویج قرآن کریم فعال باشند و بتوانند آن را به عنوان دستورالعمل در اداره و سازمان‌های خود اجرا کنند.
حجت‌الاسلام اکرمی تاکید کرد: ارتقاء فرهنگ ملی و مذهبی، کاهش آسیب‌های اجتماعی و هدایت انسان‌ها به سوی کمال گرایی، تقویت باورهای اعتقادی، رشد نگرش و ارتقاء ظرفیت فرهنگی جامعه کسب و کار می‌تواند اثرات چشمگیر و غیرقابل انکاری را در رفع مشکلات ایفا نموده و مسیر راهیابی به توسعه پایدار را برای میهن اسلامی هموار نماید.
 
 
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۳۴۶
مرجع : ایکنا
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰