۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
يکشنبه ۲۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۱۴
Share/Save/Bookmark
 
آیت الله ناصری: حوزه های علمیه در راستای حل مسائل جامعه حرکت کنند
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: دشمنان با استفاده از تمام امکانات و تجهیزات به دنبال متزلزل کردن اعتقادات و ارزش های دینی جامعه هستند از این رو حوزه های علمیه باید در راستای حل مسائل و بخصوص شبهه زدایی حرکت کنند.
 
 به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، آیت‌الله محمدرضا ناصری، شامگاه شنبه در جمع مسئولان پژوهشی و دست اندرکاران حوزه‌های علمیه استان افزود: بهره گیری طلاب از مبانی معرفتی و علوم دینی در تحقق اهداف و موضوع شبهه زدایی بسیار موثر است.
وی ادامه داد: هدف غایی از همه فعالیت‌های دینی و اقداماتی که در سطح حوزه های علمیه و مراکز دینی و فرهنگی انجام می گیرد باید پیگیری برای تحقق ارزش ها و همچنین پاسخگویی به سوالات و شبهات باشد.
امام جمعه یزد تصریح کرد: دشمنان با بهره گیری از تمام امکانات به مبارزه با مبانی اعتقادی و ارزش‌های دینی ما برخواسته اند و باید برای مقابله با آنها به وسیله سلاح علم و تقوا حرکت نماییم.
ناصری به اهمیت فعالیت های علمی و پژوهشی در حوزه های علمیه اشاره کرد و یادآورشد:فعالیت های پژوهشی در سطوح مختلف و بخصوص در حوزه های علمیه بسیار ضروری است و باید به آن عنایت داشت.
وی گفت: اگر جامعه ما به دو سلاح تعقل و تفکر مجهز شوند و برای قبول هر چیزی ابتدا خوب تحقیق و بررسی کرده و پس از آن با تفکر اقدام به قبول یا رد آن کند هیچ زمانی دشمن نمی‌تواند کوچک‌ترین آسیبی به این جامعه وارد کند.
استان یزد دارای 10 حوزه علمیه و سه هزار طلبه است .
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۴۱۸۹
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰