۱ بهمن ۱۳۹۶ 21 January 2018
۰
دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۷
Share/Save/Bookmark
 
بیان محاسن حجاب می‌تواند ما را در حصول نتیجه یاری کند
 
مشاور استاندار آذربایجان‌شرقی در امور روحانیت، اظهار کرد: بیان محاسن و فواید حجاب و مستور بودن زیبایی‌ها، رضایت خدا، سلامت فرد و اثرات زیان بار بدحجابی می‌تواند ما را در حصول نتیجه یاری کند.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، حجت‌الاسلام قهرمان احمدی، مشاور استاندار آذربایجان‌شرقی در امور روحانیت، اظهار کرد: بیان محاسن و فواید حجاب و مستور بودن زیبایی‌ها، رضایت خدا، سلامت فرد و اثرات زیان بار بدحجابی می‌تواند ما را در حصول نتیجه یاری کند.
وی افزود: واگذاشتن فرزند در کودکی با پوشش نامناسب، معضل بزرگی است که در جامعه ما باید به آن پرداخته شود، زیرا ترک کردن علافمندی‌ها برای انسان دشوار بوده و ترغیب دختران در سنین بالا به حجاب، کاری بس سخت است.
وی با استناد به آیه ۳۰ سوره نور خاطرنشان کرد: در این آیه می‌خوانیم: ‍‌ای پیامبر! به مردان با ایمان بگو: چشمان خود را از نگاه حرام فروگیرند و پاکدامنی خود را حفظ نمایند. این برای آنان پاکیزه تر است. بی گمان خداوند به آنچه انجام می‌دهند آگاه است‌.
حجت‌الاسلام احمدی ادامه داد: زنی که از مقام و ارزش‌های واقعی خود، آگاهی یابد و فلسفه حجاب را از دیدگاه اسلامی بداند و در انتخاب حجاب، ریشه‌ای برخورد کند نه موروثی، در این صورت، دیگر حجاب را یک حصار و زندان برای خود تلقی نمی‌کند، بلکه آن را وقار و متانت برای خویش می‌یابد و از طریق آگاهی بخشی فرهنگ حجاب در او پرورش داده می‌شود.
مشاور استاندار آذربایجان‌شرقی در امور روحانیت، یادآور شد: آنچه كه فرآیند انتقال حجاب و پوشش اسلامی را به عنوان یک فرهنگ و به نسل جدید، دچار چالش نموده است، ریشه در انتقال این فرهنگ در نسل‌های گذشته دارد.
امام جمعه هریس، با اشاره به فرموده پیامبر اکرم(ص) افزود: حضرت محمد(ص) می‌فرمایند:‌ پروردگارا، زنانی که خود را پوشیده نگه می‌دارند، مشمول رحمت و غفران خود بگردان‌.
حجت‌الاسلام احمدی با مهم برشمردن عادت دادن کودک به حجاب تاکید کرد: عادت دادن کودک به حجاب بسیار مهم است ما نمی‌توانیم حجاب را به‌صورت فشرده اعمال کنیم ملایمت و لطافت و عادت دادن او بسیار اهمیت دارد.
 
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۸۹۱
مرجع : ایکنا
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰