۴ بهمن ۱۳۹۶ 24 January 2018
۰
سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۹
Share/Save/Bookmark
 
برگزاری آیین حسنه غبارروبی مساجد در ایلام/ به همت شورای ستاد اقامه نماز اداره کل و کانون‌های مساجد
 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، گفت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با جایگاه ویژه‌ای که در راستای جذب جوانان به فرهنگ دینی دارند، منشا برکات زیادی در راستای انجام رسالت فرهنگی این اداره کل هستند.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی و به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،آیین حسنه غبارروبی مساجد به همت شورای ستاد اقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام و کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، صبح امروز (٣١ اردیبهشت) در آستانه ماه مبارک رمضان در مسجد الجوادین کانون فرهنگی و هنری غدیر شهر ایلام برگزار شد.
 حجت‌الاسلام علی چراغی پور، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، در این مراسم، اظهار کرد: آیین غبارروبی مساجد در سطح مساجد استان به همت ٢٨٦ کانون فرهنگی و هنری، قبل از ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.
وی، بابیان اینکه این آیین به‌صورت نمادین در سطح ١٠ مسجد در شهرستان‌های مختلف و مرکز استان برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این آیین معنوی در راستای آماده‌سازی فضای و امکانات مساجد به‌منظور استقبال از ماه مبارک رمضان و پذیرایی از روزه‌داران برگزار می‌شود.
 مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، یادآور شد: آیین غبارروبی مساجد همراه با گلاب‌پاشی و اجرای طرح تلاوت نور در مساجد با همکاری سایر دستگاه‌های فرهنگی و مذهبی در سطح مساجد این استان در راستای ایجاد فضایی پرنشاط برای ورود به ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام، نیز در این مراسم،اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد بازوان توانمند و قدرتمند اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در راستای نشر و ترویج فرهنگی دینی و اسلامی در نقاط مختلف استان به‌ویژه مناطق محروم و دورافتاده است.
علی محمدنیاکان، بابیان اینکه کانون‌های مساجد نقش مهمی در راستای انجام رسالت فرهنگی ودینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، یادآور شد: کانون‌های مساجد ظرفیت بزرگ فرهنگی هستند که امروزه منشا برکات فراوانی در راستای انجام رسالت فرهنگی و دینی این اداره کل هستند.
 وی، بابیان اینکه در ایام ماه مبارک رمضان برنامه‌های متنوع دینی و فرهنگی و هنری با همکاری و محوریت کانون‌های مساجد استان برگزار می‌شود، گفت: در این راستا اعتباری بالغ‌بر ٥٠ میلیون ریال در راستای انجام هر چه‌بهتر این برنامه‌ها به کانون‌های مساجد استان در ایام ماه مبارک رمضان اختصاص‌یافته است.
 نیاکان، در پایان خاطرنشان کرد: بازدید از سطح کانون‌های مساجد استان، حضور در برنامه‌های فرهنگی و دینی کانون‌ها، برگزاری محافل انس با قرآن کریم، اهدای کتب دینی به‌ویژه قرآن و نهج‌البلاغه به کانون‌های مساجد از برنامه‌های این اداره کل در راستای حمایت از برنامه‌های ماه مبارک رمضان است.
در این مراسم جمعی از مسئولان فرهنگی و هنری، اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان ایلام، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مسئول دبیرخانه کانون‌های فرهنگی و هنری استان و اعضای ستاداقامه نماز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند.     
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۶۲۸
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰