۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
يکشنبه ۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۹
Share/Save/Bookmark
 
معتکفان با مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی وداع کردند
 
همزمان با آخرین روز از مراسم معنوی اعتکاف، آئین وداع معتکفین مسجد گوهرشاد حرم مطهر رضوی با بدرقه معتکفان، توسط خدام برگزار شد.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی به نقل از آستان نیوز، معتکفان مسجد گوهرشاد پس از سه روز، روزه‎داری و خلوت با خداوند، در ساعات پایانی سومین روز از اعتکاف به راز و نیاز با مخلوق خویش پرداختند.
این روزها صحن و سرای حرم مطهر رضوی میزبان معتکفانی بود که به حریم امن الهی آمده بودند تا خود را از زنجیرهای گناه رها و در گوشه‌ای به‌ دور از دنیای مادی با خدای خود عاشقانه نجوا کنند.
مهمانی سه‌ روزه بر سر خوان الهی به پایان رسید و 1900 معتکف در مسجد گوهرشاد، که دل را در اراده مقدس خالق خویش به حبس کشیده‌اند، روح تشنه‌شان را سیراب‌تر کردند.
مراسم وداع با اعتکاف، عصر امروز به صورت ویژه از سوی معاونت تبلیغات و ارتباطات اسلامی و موسسه جوانان آستان قدس رضوی برای دانشجویان و نوجوانان برگزار شد و 1900 معتکفی که 3 روز باخدای خود خلوت کرده بودند در آخرین ساعات پایانی اعتکاف از خداوند طلب آمرزش و مغفرت کردند.
گفتنی است در ماه رمضان سال جاری بیش از 4 هزار نفر طی دو نوبت در تاریخ‌های 24 و 27 ماه رمضان در حرم مطهر رضوی معتکف شدند که از سوی آستان قدس رضوی کلیه امکانات رفاهی و فرهنگی ویژه معتکفان تامین شد.
 
 
58/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۳۲۶
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰