۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
Share/Save/Bookmark
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری:
پرداخت زکات مرکز تقویت اقتصاد در جوامع اسلامی است
 
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری از پرداخت زکات به عنوان یک مرکز تقویت اقتصاد در جوامع اسلامی نام برد و گفت: پرداخت زکات حرکت در مسیر کمک هدفمند به نیازمندان و مستحکم کردن پایه‌های جوامع اسلامی است.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، ماموستا فایق رستمی شامگاه دوشنبه در نشست تخصصی زکات فطریه و مال‌التجاره که با حضور مدیرکل امور اجرایی زکات کشور و شورای افتاء استان کردستان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: پرداخت زکات مال و جسم موجب حفظ جان و مال انسان‌ها از افات می‌شود.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: پرداخت زکات مال در کنار پاک کردن مال انسان موجب افزایش دارایی انسان‌ها می‌شود.
وی از پرداخت زکات به عنوان یک مرکز تقویت اقتصاد در جوامع اسلامی نام برد و افزود: طبق حدیث نبوی در سال دوم هجری پرداخت زکات بر انسان‌ها واجب شده است.
وی خاطرنشان کرد: براساس آیات قرآن پرداخت زکات یکی از پایه‌های اساسی در تقویت بنیه اقتصادی در جامعه است.
رستمی در ادامه به نقش تعاون نیز در تحقق اهداف و برنامه‌ها اشاره کرد و گفت: تعاون و اتحاد در انجام کارها از دستورات و تاکیدات دین مبین اسلام است.
وی افزود: پرداخت زکات حرکت در مسیر کمک هدفمند به نیازمندان و محرومین جامعه و مستحکم کردن پایه‌های جوامع اسلامی دارد.
نماینده مردم کردستان در مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: اهمیت و جایگاه پرداخت زکات به اندازه‌ای مهم است که هرجایی که بر اقامه نماز اشازه شده موضوع پرداخت زکات نیز مورد تاکید قرار گرفته است.
وی با بیان اینکه اقامه نماز و پرداخت زکات دو رکن مهم و اساسی در دین اسلام است، گفت: خداوند در ۳۲ جای قرآن به پرداخت زکات امر می‌کند و این نشان از اهمیت این موضوع مهم است و باید در راستای احیا و فرهنگ‌سازی آن گام‌های اساسی برداشته شود.
رستمی خاطرنشان کرد: باید با انجام اقدامات فرهنگی مردم نسبت به پرداخت زکات که می‌تواند نقش مهمی در تقویت اقتصاد، عمران، آبادانی و غیره در کشور داشته باشد حساس شوند.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۳۱۴۲
مرجع : فارس
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰