۲ اسفند ۱۳۹۶ 21 February 2018
۰
چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۶
Share/Save/Bookmark
 
لیالی قدر بزرگ‌ ترین میدان‌گاه سبقت اولاد آدم در خیرات است
 
امام جمعه موقت کرمانشاه، گفت: شب های قدر برتر از هزاران ماه است و در این لیالی سرنوشت انسان ها تعیین، تأیید و مشخص خواهد شد و مقدرات رقم زده می شوند.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، آیت الله محمد حجتی امام جمعه موقت کرمانشاه با تسلیت فرارسیدن شب های پرفضیلت قدر گفت: این شب ها فرصتی برای نزدیک شدن به خداوند تبارک و تعالی است.
 
وی ادامه داد: شب های قدر برتر از هزاران ماه است و در این لیالی سرنوشت انسان ها تعیین، تأیید و مشخص خواهد شد و مقدرات رقم زده می شوند.
 
به گفته امام جمعه موقت کرمانشاه، شب های قدر بزرگ‌ ترین میدان‌گاه سبقت گرفتن اولاد آدم در خیرات است و باید نهایت استفاده از آن شود.
 
آیت الله حجتی بر قدردانستن این شب های پرفضیلت تأکید و  خاطرنشان کرد: در این شب ها ملائکه آسمان مقدرات انسان ها را به زمین می آورند و فرصتی برای این است که انسان بهترین ها را از خداوند طلب کند.
 
این مقام مسئول یادآور شد: شب زنده داری و عبادت خداوند در این شب های می تواند سرنوشتی نیکو را برای انسان رقم زند و از اعمال مستحب این شب ها می توان به قرائت دعای افتتاح، جوشن کبیر، دعای مجیر، مناجات امیرالمونین(علیه السلام)،  زیارت امام حسین(علیه السلام) و دعای ابوحمزه ثمالی اشاره کرد.
 
وی با یادآوری اینکه در این شب ها فاصله مؤمنان با حق تعالی به حداقل می رسد، گفت: طبق فرمایش پیامبر اکرم(صلوات الله علیه) هر فردی که از روى ايمان و براى رسيدن به ثواب الهى، شب قدر را به عبادت بگذراند، گناهان گذشته اش آمرزيده مى شود.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۸۷۸
مرجع : شبستان
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰