۴ بهمن ۱۳۹۶ 24 January 2018
۰
سه شنبه ۹ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۷
Share/Save/Bookmark
 
اجرای طرح ضیافت الهی در ۱۴ امامزاده و بقعه متبرکه استان آذربایجان غربی
 
معاون فرهنگی و اجتماعی آذربایجان غربی گفت: بهره‌مندی از فضای معنوی ماه مبارک رمضان، برگزاری محفل انس با قرآن، تقویت باورهای اعتقادی در جامعه و ترویج و تبلیغ فرهنگ قرآنی از مهم‌ترین اهداف طرح «ضیافت الهی» است.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، روز گذشته هشتم خرداد‌ماه، حجت الاسلام میرزائی   معاون فرهنگی و اجتماعی آذربایجان غربی در جمع خبرنگاران، از برگزاری طرح ماه مبارک رمضان به نام «ضیافت الهی» در ۱۴ امامزاده و بقعه شاخص استان خبر داد.
معاون فرهنگی و اجتماعی آذربایجان غربی با اشاره به برگزاری موفق این طرح در سال های گذشته افزود: این طرح با محوریت امامزاده و بقاع متبرکه شاخص استان  در قالب خیمه های  معرفت ،غرفه های پاسخگویی به سوالات شرعی، مشاوره وقف، حجاب و عفاف و غرفه  کودک و نوجوان  تا پایان ماه مبارک رمضان دایر خواهد بود.
وی تصریح کرد: بیش از ۱۹ مبلغ به صورت شیفتی در بقاع متبرکه و امامزاده در خدمت شهروندان خواهد بود.
حجت الاسلام میرزائی بهره مندی از فضای معنوی ماه مبارک رمضان، برگزاری محفل انس با قرآن، تقویت باورهای اعتقادی در جامعه، ترویج و تبلیغ فرهنگ قرآنی را از مهم ترین اهداف طرح «ضیافت الهی» برشمرد.
وی افزود: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر برپایی سفره های افطاری ساده، با همکاری خیرین و از محل اجرای نیات واقفان خیر اندیش  با هدف بهره‌مندی همه اقشار جامعه، طرح افطاری ساده در ایام ماه مبارک رمضان در امامزادگان و بقاع متبرکه سطح استان  برپا خواهد بود.
معاون فرهنگی و اجتماعی استان اظهار داشت: برگزاری نماز جماعت در دو نوبت, جزء خوانی قرآن کریم, کرسی و محفل انس با قرآن، برنامه‌‌های متنوع فرهنگی از جمله برنامه‌های نیمه نخست ماه مبارک رمضان در بقاع متبرکه استان تدارک شده است.
حجت الاسلام میرزائی  با اشاره به ویژه برنامه های این ماه افزود : و یژه برنامه هایی به مناسبت رحلت حضرت خدیجه (س) با عنوان خدیجه مادر امت  و جشن میلا امام حسن مجتبی (ع)در امامزادگان و بقاع متبرکه استان برگزارخواهد شد .
معاون فرهنگی و اجتماعی آذربایجان غربی همچنین به برگزاری محافل انس با قرآن با حضور اساتید و قاریان بین المللی اشاره کرد و گفت: محفل انسی با قرآن  روز دوشنبه مورخ ۹۶/۰۳/۲۲ با حضور قاری مصری به میزبانی منطقه آزاد تجاری ماکو در این شهرستان برگزار خواهد. 
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۳۲۸
مرجع : ایکنا
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰