۴ بهمن ۱۳۹۶ 24 January 2018
۱
دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۰
Share/Save/Bookmark
 
با انتخاب 53 اثر در هشت رشته پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)؛
آثار رضوی برگزیده کانون استان قزوین معرفی شدند
 
53 اثر از آثار اعضای مراکز فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان قزوین در مرحله استانی جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، برای رقابت در مرحله سراسری رهسپار دبیرخانه مرکزی شد.
 
 به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، آثار فرهنگی، هنری و ادبی اعضای مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری استان قزوین در قالب هشت رشته‌ فراخوان پانزدهمین جشنواره‌ بین‌المللی رضوی در سه گروه سنی 7 تا 9 سال، 10 تا 12 سال و 13 تا 17 سال مورد ارزیابی قرار گرفت.

در بخش سرود 2 اثر، کاردستی 10 اثر، نشریه‌نگاری 6 اثر، قصه‌گویی 6 اثر، کتاب‌سازی 5 اثر، شعرسرایی 10 اثر، داستان‌نویسی 15 اثر و پویانمایی 4 اثر به مرحله نهایی این جشنواره راه پیدا کرد.

امسال در مجموع 570 اثر رضوی در مراکز فرهنگی و هنری کانون استان قزوین تهیه شد که آثار برگزیده مراکز به دبیرخانه استانی جشنواره راه یافت.

داوری مرحله استانی این جشنواره را در بخش کاردستی سارا سیاح، اعظم نوری‌زاده، نرگس پیله‌فروش‌ها؛ در بخش کتاب‌سازی لیلا عیوض‌زاده، زهرا سلطانیان، سارا سیاح؛ در بخش نشریه‌نگاری اعظم یوسفی، فاطمه فارسی، فاطمه جمالی؛ در بخش پویانمایی پرستو رحمانی، آزاده آقامیربها، فیروزه ولدآبادی؛ در بخش سرود مهدی مردانی، سید احسان امامی، فاطمه شایان مجد؛ در بخش‌های داستان‌نویسی و شعرسرایی نیز مهدی مردانی، زهرا یکه فلاح و بتول پورشیخ و نظارت بر روند داوری را فاطمه حبیب‌پور بر عهده داشتند.

فراخوان کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از سوی دبیرخانه مرکزی آن در کانون، با دو موضوع «داستان‌نویسی» و «قصه‌گویی بین‌المللی» ویژه بخش بزرگ‌سال و هشت موضوع «پویانمایی»، «سرود»، «داستان‌نویسی»، «شعر سرایی»، «کتاب سازی»، «نشریه نگاری» و «قصه‌گویی» برای کودکان و نوجوانان در آذر‌ماه سال گذشته منتشر شد و قرار است برگزیدگان کشوری این مسابقه هم‌زمان با دهه کرامت از سوی کارگروه کودک و نوجوان پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان معرفی و تقدیر‌ شوند.

این جشنواره با هدف توسعه مفاهیم دینی و فرهنگ رضوی، بهره‌گیری از فرهنگ اسلامی به‌ویژه معارف رضوی و توجه به سیره اخلاقی امام رضا(ع) بین کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.
 
22/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۲۲۹۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰