۲۸ دی ۱۳۹۶ 18 January 2018
۰
يکشنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۶
Share/Save/Bookmark
 
 
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان از اجرای طرح ضیافت الهی در ماه مبارک رمضان در جوار بقاع متبرکه استان اصفهان با هدف تبدیل بقاع به قطب های فرهنگی خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاري فرهنگ رضوي، حجت الاسلام والمسلمین رضا صادقی افزود: در راستای اجرای این طرح ۲۰۱ بقعه متبرکه شاخص استان اصفهان برای پذیرایی از  مهمانان خداوند در ماه مبارک رمضان آماده است.
وی اظهار داشت: اعزام مبلغ از قم، استقرار خیمه های معرفت در بقاع متبرکه و ارائه خدمات مشاوره ای و مذهبی به زائران از جمله برنامه های طرح ضیافت الهی در بقاع متبرکه است.
حجت الاسلام والمسلمین صادقی یادآور شد: امسال نیز ششمین دوره از طرح ملی تربیت حافظان قرآن کریم نیز توسط ادارات اوقاف و امور خیریه استان اجرا می شود که تاکنون بیش از هزار و 659 نفر در این طرح ثبت نام کرده اند.
وی افزود: برای اجرای این طرح تاکنون 80 مربی قرآنی جهت گذراندن دوره تربیت مربی به شهر قم و مرکز تربیت ملی مربیان قرآنی اعزام شده اند.
وی همچنین به شروع مرحله شهرستانی چهلمین دوره مسابقات قرآن کریم از 20 اردیبهشت در 11 رشته حفظ، قرائت، معارف، اذان و همخوانی اشاره کرد و گفت: این مسابقات تا 22 تیر ادامه می یابد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: در ماه مبارک رمضان و در قالب اجرای طرح ضیافت الهی نیز محافل جزء خوانی و ترتیل خوانی قرآن کریم در جوار بقاع متبرکه سراسر استان اجرا می شود که محفل جزء خوانی امامزاده هلال بن علی(ع) آران و بیدگل و امامزاده سید الکریم(ع) دولت آباد نیز به صورت ویژه از شبکه های سراسری پوشش داده می شود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان در ادامه بااشاره به پیگیری برای تثبیت مالکیت موقوفات این استان گفت: از اول سال جاری تاکنون 240 رقبه از رقبات استان به مساحت دو میلیون و 314 هزار و 96 متر مربع سند دار شده اند که بیشترین این رقبات در شهرستان های نطنز، ناحیه یک شهرستان اصفهان و شهرضا واقع شده است.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۹۱۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰