۳ آذر ۱۳۹۶ 24 November 2017
داخلی
۰
پنجشنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۸
Share/Save/Bookmark
 
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) خبر داد:
مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی امسال در مشهد شکل می‌گیرد/ تجلیل از 8 بانوی جهان اسلام در همایش بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی
 
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) با اشاره به این که همایش بانوان مروج فرهنگ رضوی در مجموعه برنامه‌های مرتبط با رویداد مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی در سال 2017 برگزار می‌شود، گفت: کتاب مقالات دوره گذشته این همایش علاوه بر چاپ به زبان فارسی به دو زبان دیگر نیز ترجمه خواهد شد.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی اکبر شیخ صبح امروز در اولین جلسه ستاد اجرایی بخش بین‌الملل پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع)، از برگزاری مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی در پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) به‌عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مهم بخش بین‌الملل این جشنواره خبر داد و افزود: این مجمع جهانی با حضور ١٥٠ خادم فرهنگ رضوی از ایران و خارج کشور هم‌زمان با ولادت امام رضا(ع) و هم زمان با رویداد مشهد پایتخت فرهنگ اسلامی در سال2017 برگزار می‌شود.
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، ادامه داد: در مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی کمیسیون‌های مختلفی تشکیل می‌شود و در صدد هستیم تا درباره ساز و کارهای گسترش هر چه بیشتر فرهنگ رضوی در جهان به یک اشتراک نظر دست پیدا کنیم.
دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از مجمع جهانی خادمان فرهنگ رضوی به‌عنوان یک مجمع تخصصی با رویکرد علمی و پژوهشی نام برد و خاطرنشان کرد: امیدواریم خروجی مجمع این باشد که تصمیم درستی در جهت عمق‌بخشی به جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) بگیریم.
شیخ  برگزاری شش همایش علمی منطقه‌ای با مشارکت نهادهای همکار در کشورهای روسیه، هند، اندونزی، برزیل، افغانستان و لبنان، برگزاری نمایشگاه ویژه آثار فاخر نقاشی از اساتید برجسته آلمان، روسیه و چین، برگزاری هفته‌های فرهنگی در این سه کشور از دیگر برنامه‌های جشنواره پانزدهم عنوان کرد.
وی هم چنین با اشاره به برگزاری آیین اختتامیه جشنواره پانزدهم در جوار بارگاه رضوی افزود: تلاش داریم همایش بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی نیز در جوار حرم مطهر رضوی برگزار شود.
هم چنین در این نشست صدیقه حجازی مدیرکل امور زنان و خانواده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی از برگزاری چند کارگاه آموزشی با موضوع خانواده و سبک زندگی رضوی با همکاری مجمع جهانی اهل بیت در چند نقطه از جهان خبر داد و گفت: همایش بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی با همکاری بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) هم زمان با دهه کرامت در مشهد برگزار می‌شود که در آن از 8 بانوی مروج فرهنگ رضوی که در کشورهای مختلف فعالیت می‌کنند، تقدیر می‌شود.
مژده دانش مشاور امور مشارکت‌های مردمی بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) هم در این نشست بر حمایت این بنیاد از همایش بین‌المللی بانوان مروج فرهنگ رضوی تأکید کرد و گفت: ما آماده حمایت مادی و معنوی از این همایش بین‌المللی هستیم.
وی افزود: هم چنین در پانل این همایش شایسته است به جوان‌ها توجه ویژه شود تا برای بقیه بانوان در عرصه فعالیت‌های رضوی ایجاد انگیزه شود.
حجت الاسلام ملکوتی تبار رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات خراسان رضوی هم در این نشست با اشاره به این سازمان در کشورهای مختلف نمایندگی دارد، گفت: ما از ظرفیت 80 نمایندگی که در نقاط مختلف جهان داریم در راستای برگزاری مناسب این همایش بهره خواهیم برد.
در این نشست نمایندگان سازمان صدا و سیمای خراسان رضوی، اداره اوقاف و امور خیریه این استان، نمایندگی جامعه المصطفی العالمیه در خراسان رضوی،مدرسه عالی شهید مطهری، دانشگاه آزاد اسلامی مشهد،سازمان تبلیغات اسلامی و.. به ارائه دیدگاه‌های خود پرداختند.
یادآوری می‌شود؛ جشنواره بین‌المللی فرهنگی ـ هنری امام رضا(ع) همه ساله در ایام دهه کرامت به مناسبت سالروز ولادت باسعادت حضرت معصومه (س) و حضرت امام رضا(ع) و بزرگداشت حضرت شاه‌چراغ (ع) در عرصه ملی و بین‌المللی برگزار می‌شود که افتتاحیه این جشنواره در اولین روز ماه ذی‌القعده در قم و اختتامیه آن در ۱۱ ذی‌القعده در شب میلاد مسعود حضرت امام رضا(ع) در مشهد مقدس خواهد بود. اکبر شیخ دبیری این جشنواره بین‌المللی را بر عهده دارد.
 
 
22/22
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۸۳۷
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰