۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
سه شنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۴
Share/Save/Bookmark
 
محتوای صحیفه سجادیه متفاوت از سایر ادعیه
 
مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی گفت: ادعیه صحیفه صجادیه با سایر ادعیه چون دعای کمیل و ... متفاوت است، به عنوان مثال در دعای کمیل سخن از ارتباط عاشقانه با خدا، توبه و.. است اما در ادعیه صحیفه سجادیه از حقوق والدین و فرزندان و.. سخن به میان آمده است.
 
به گزارش خبرگزاري فرهنگ رضوي، حجت‌الاسلام جواداکبری مطلق، مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی گفت: امروزه در حوزه و دانشگاه همگان به این نکته واقف شده‌اند که صحیفه سجادیه در مراکز علمی مورد غفلت واقع شده است.
وی اظهار کرد: از این رو اقداماتی برای وارد کردن مفاهیم صحیفه سجادیه در محتواهای آموزشی صورت گرفته اما هنوز به نتیجه مطلوب نرسیده است در حالی که به نظر می‌رسد صحیفه سجادیه قابلیت تبدیل‌شدن به متن درسی را دارد.
مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی بیان کرد: تبدیل‌شدن صحیفه سجادیه به متن درسی به ویژه در رشته‌های دانشگاهی علوم قرآنی و علوم قرآن و حدیث و رشته‌های تخصصی حوزوی چون شیعه‌شناسی، مهدویت، امام‌شناسی و.. را دارد.
اکبری مطلق ادامه داد: شرایط زمانی امام سجاد(ع) به گونه‌ای بود که حضرت سجاد(ع) برای بیان مفاهیم دینی چاره‌ای جز استفاده از ابزار دعا نداشتند چرا که بعد از حادثه عاشورا که واقعه‌ای شوک‌آور بود مردم دچار ترس و وحشت شده بودند.
وی افزود: با یک بررسی ساده می‌توان دریافت که ادعیه صحیفه صجادیه با سایر ادعیه چون دعای کمیل و ... متفاوت است به عنوان مثال در دعای کمیل سخن از ارتباط عاشقانه با خدا، توبه و.. است اما در ادعیه صحیفه سجادیه از حقوق والدین و فرزندان و.. سخن به میان آمده است.
مسئول نهاد نمایندگی ولی‌فقیه در دانشگاه پیام‌نور خراسان‌جنوبی ادامه داد: یا در مثالی دیگر در صحیفه سجادیه سخن از مرزبانان سرزمین‌های اسلامی  است و از این جهت می‌گوییم حضرت در قالب دعا به دنبال تبیین مفاهیم دینی بودند.
اکبری مطلق یادآور شد: با تأمل در مفاهیم صحیفه سجادیه می توان تعالیم ارزشمندی را برای اصلاح سبک زندگی یافت.
 
18/18
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۱۰۳۷
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰