۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
۰
يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۳۵
Share/Save/Bookmark
 
امام‌جمعه نهبندان:
مسئولان فرهنگی از هر فرصتی برای ترویج فرهنگ رضوی بهره ببرند
 
امام‌جمعه شهرستان نهبندان وجود مقدس و مبارک امام رضا (ع) را فرصت مغتنمی برای مردم ایران و بهره‌برداری از معنویات این امام بزرگوار برشمرد.
 
به گزارش خبرگزاري فرهنگ رضوي به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین خزاعی افزود: مردم در خراسان بزرگ توفیق بیشتری به‌واسطه اینکه در آستان این امام رئوف زندگی می‌کنند برایشان حاصل‌شده که باید از آن بیشترین بهره را داشته باشند.
وی ادامه داد: در روایات بر شناخت و ایجاد معرفت نسبت به معصوم تأکید زیادی شده که در همین راستا لزوم شناخت معصوم ازجمله امام رضا (ع) برای ما ضروری به نظر می‌رسد.
وی اذعان داشت: باید از ظرفیت‌های مختلف مانند نوشتن کتاب، سخنرانی، زبان شعر و هنر، مناظره، ارائه مقاله و ...در ترویج فرهنگ رضوی و اهل‌بیت آن‌هم به‌تناسب زمان بهره گرفت.
امام‌جمعه شهرستان نهبندان افزود: یکی دیگر از راه‌های ترویج فرهنگ رضوی و اهل‌بیت علیهم‌السلام استفاده از سخنان گهربار خودشان است.
خزاعی با اشاره به یکی از سخنان امام رضا (ع) ادامه داد: امام رضا (ع) می‌فرمایند: اگر مردم ما را می‌شناختند و به سخنان ما آگاهی داشتند هرآینه از ما پیروی می‌کردند.
وی تصریح کرد: مسئولین به‌ویژه مدیران فرهنگی کشور باید از هر فرصتی برای معرفی فرهنگ اهل‌بیت و فرهنگ رضوی به جامعه به‌ویژه نسل نوجوان و جوان بهره ببرند.
وی اذعان داشت: ذهن نوجوان و جوان و کودک ما گیرایی بالایی دارد که اگر از آن بهره گرفته نشود از بین خواهد رفت.
خزاعی افزود: ماندگاری این آموزه‌ها در ذهن نسل جوان و نوجوان ما به‌مراتب بیشتر است که برگزاری جشنواره رضوی تنها یک بهانه برای آشنایی بیشتر با فرهنگ اهل‌بیت و امام رضا (ع) است.
گفتنی است؛ جشنواره ملی شعر رضوی جوانه‌ها در راستای پانزدهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) مردادماه سال جاری در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.
 
22/22
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۵۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰