۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
يکشنبه ۳ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۵
Share/Save/Bookmark
 
مدیر حوزه علمیه استان ایلام:
فعالیت فرهنگی روحانیون در زندان ها، در رفع ناهنجاری های جامعه موثر است
 
مدیر حوزه علمیه ایلام با تاکید بر توسعه فعالیت های فرهنگی تبلیغی روحانیت در زندان ها، گفت: توسعه بر نامه های دینی و آموزه های مذهبی در بین زندانیان می تواند جلوی بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های جامعه را بگیرد و زندانیان را در مقابل انحرافات بیمه نماید.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی وبه نقل از خبرگزاری حوزه، حجت الاسلام والمسلمین وعد مرادبیگی، در دیدار با روحانیون و مسئولین فرهنگی زندان های استان  با موضوع «توسعه فرهنگ عمومی و استفاده از ظرفیت روحانیون در زندان ها»، گفت: اهمیت حضور و کار فرهنگی  تبلیغی روحانیون در زندان ها برای بسیار مهم است و مورد غفلت قرار گیرد.
مدیر حوزه علمیه ایلام افزود: توسعه برنامه های دینی و آموزه های مذهبی در بین زندانیان می تواند جلوی بسیاری از مشکلات و ناهنجاری های جامعه را بگیرد و زندانیان را در مقابل انحرافات بیمه نماید، لذا حضور و فعالیت فرهنگی تبلیغی روحانیت باید پر رنگ تر باشد.
وی با اشاره به ضرورت آموزش نماز و احکام آن به زندانیان، تصریح کرد: اثرات پیشگیرانه نماز در حوزه آسیب های اخلاقی و اجتماعی، پدافند غیر عاملی است که مد نظر مقام معظم رهبری می باشد.
حجت الاسلام والمسلمین مرادبیگی در پایان گفت: تاکید بر نقش روحانیون به عنوان مصلح در جهت ترویج تربیت دینی و رفتار مثبت در زندان ها، تمرکز و تلاش در جهت کاهش آسیب های اجتماعی زندان، حمایت از خانواده های زندانیان و برگزاری دوره های سبک زندگی اسلامی برای آن ها، برگزاری برنامه های آموزشی قرآن و تجوید، حفظ قرآن، آموزش احکام، مطالعه آزاد، حرفه آموزی  و اشتغال زایی، سوادآموزی، آموزش مهارت های زندگی از جمله اقدامات مهمی است که باید جزء برنامه های و اولویت های مسئولان زندان ها و مبلغین و روحانیون قرار گیرد.
 
41/41
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۶۵۲
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰