۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
سه شنبه ۲۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
Share/Save/Bookmark
 
مستند شیخ هاشم مدرس قزوینی تولید شد
 
مدیر کل صدا وسیمای مرکز قزوین، از تولید مستند تلویزیونی شیخ هاشم مدرس قزوینی از علمای مطرح استان در سیمای مرکز قزوین خبر داد.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی و به نقل از حوزه نیوز، مهندس معصومی فر با اعلام خبر فوق، اظهار داشت: این مستند با عنوان «مدرس وارسته»، از  تولیدات فاخر صداوسیمای مرکز قزوین خواهد بود که به معرفی ابعاد شخصیتی شیخ هاشم مدرس قزوینی و تشریح گوشه هایی از زندگی این عالم وارسته می پردازد.
وی خاطرنشان کرد: این مستند با هدف معرفی مفاخر و علمای استان قزوین در رسانه، تبیین نقش علمای قزوین و سیر تحول و تطور علوم دینی و حوزوی و همچنین نقش علمای قزوین در تربیت نخبگان در سیمای مرکز قزوین تولید می شود.
مدیر کل صدا و سیمای استان قزوین در ادامه سخنان خود با اشاره به ساخت مستند مذکور، گفت: شیخ هاشم مدرس قزوینی نقش بسزایی در تربیت نخبگان ایران داشته است که بزرگانی همچون  میرزا حسنعلی مروارید، میرزا جواد آقا تهرانی، دکتر محمد رضا شفیعی کدکنی، محمد تقی شریعتی مزینانی و محمدرضا حکیمی از محضر وی کسب فیض کرده اند.
وی با اشاره به اهتمام صداوسیمای مرکز قزوین در معرفی نخبگان و علمای استان گفت: مستند فاخر «مدرس وارسته» در همین راستا تولید می شود.
معصومی فر با بیان این که آيت الله مدرس قزوینی به وحدت ميان امت مسلمان توجه خاصی  داشت و در اين راستا در عين حال كه مبانی اعتقادی شيعه، براي او اهميت زياد داشت، و به کسی اهانت نمی کرد، گفت: مرحوم آيت الله مدرس قزويني از شخصيت‌هاي بسيار ممتاز و برجسته حوزه‌هاي علميه در تاريخ معاصر است.
 
41/41
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۴۵۰
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰