۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
يکشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۳
Share/Save/Bookmark
 
21 موقوفه در ساوه ثبت شد
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ساوه گفت: 21 مورد وقف جدید در سال گذشته در ساوه ثبت شد که شمار موقوفات این شهرستان به 605 مورد افزایش یافت.
 
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف وامورخیریه استان مرکزی،حجت الاسلام سید محمدباقر طباطبایی رئیس اداره اوقاف وامورخیریه شهرستان ساوه افزود: 12 دستگاه آپارتمان به نیت امور خیریه و چهار قطعه زمین با نیت امور خیریه و روضه خوانی امام حسین (ع) از جمله موقوفاتی است که پارسال در ساوه به ثبت رسیده است.
وی اظهار کرد: وقف 135 هکتار زمین توسط یک واقف زن با کاربری کمک به خانواده هایی که سرپرست معتاد دارند از دیگر موارد ثبت شده در سال گذشته است.
مدیر اوقاف و امور خیریه ساوه خاطرنشان کرد: این شهرستان از جمله مناطقی است که مردم استقبال مطلوبی در زمینه وقف دارند و این مهم ارتباط تنگاتنگی با سبقه دینی و مذهبی آنان دارد.
حجت الاسلام طباطبایی، موقوفات زبیده خاتون و میرزا صفی خانی را از بارزترین موقوفات ساوه برشمرد و افزود: موقوفات از نظر مدیریتی متصرفی و غیرمتصرفی هستند که در نوع اول اداره و نظارت آن ها بر عهده اداره اوقاف و امور خیریه است و در نوع غیرمتصرفی نیز واقف می تواند فردی را به عنوان متولی انتخاب و معرفی کند.
وی ادامه داد:موقوفات منفعتی درآمدهایی دارد که با نیت واقف هزینه می شود و موقوفات انتفاعی همانند مساجد و حسینیه ها فاقد درآمد هستند.
حجت الاسلام طباطبایی ترویج سنت وقف را مهم ترین راه گسترش معارف دینی در جامعه دانست و گفت: نوعدوستی و برطرف کردن نیاز جامعه یکی از مهمترین آثار و برکات این سنت حسنه است. 
پنج هزار و 396 موقوفه در نقاط مختلف استان مرکزی به ثبت رسیده است.
 
41/41
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۰۳۱۹
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰