۲۶ آذر ۱۳۹۶ 17 December 2017
داخلی
۰
سه شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۶
Share/Save/Bookmark
 
آیت‌الله حسینی‌ شاهرودی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فرهنگ‌ رضوی:
فرهنگ ایرانی را از دریچه مکتب رضوی به دنیا نشان دهیم/ فعالیت اصلی در مشهد۲۰۱۷ معرفی امام رضا(ع) در عرصه بین‌الملل باشد
 
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: در سال جدید میلادی که شهر مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به رسمیت شناخته شده، امام رضا (ع) را بیشتر در عرصه بین‌المللی معرفی کرده و تمرکز اصلی فعالیت‌ها، برای غیر ایرانی‌هایی باشد که با امام رضا (ع) آشنا نیستند.
 
آیت‌الله سید عبدالهادی حسینی شاهرودی نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری، در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری فرهنگ رضوی در قم، با اشاره به نامگذاری مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ توسط سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی کشورهای اسلامی، اظهار داشت: این نامگذاری فرصت خوبی است که البته برای بهترین استفاده از این فرصت، باید به نکاتی توجه کرد.
 
وی تصریح کرد: اگرچه به بهانه نامگذاری مشهد مقدس به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، می‌توان به برگزاری همایش‌ها، کنفرانس‌ها و... با موضوع امام رضا (ع) توجه بیشتری داشت، اما به نظرم باید حجم عمده برنامه‌های خود را برای غیر ایرانی‌ها و مسلمانان سایر کشور‌ها و حتی پیروان سایر ادیان بگذاریم.
 
عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: شناساندن امام رضا (ع) به مردم ایران، کار خیلی مهمی نیست، بلکه مهم‌تر از آن، شناسایی این امام بزرگ به همه مسلمانان و چه بسا همه مردم دنیا باشد که با این امام بزرگوار آشنا نیستند. 

آیت الله حسینی شاهرودی گفت: ما باید معرفی امام رضا (ع) را بیشتر برای غیر ایرانی‌ها داشته باشیم و از سوی دیگر، فرهنگ ایران اسلامی را از دریچه مکتب رضوی به دنیا معرفی کنیم. 

عضو مجلس خبرگان رهبری، در پاسخ به این سؤال که به نظر شما با توجه به شرایط امروز کشورهای اسلامی، برجسته کردن و تشریح کدام یک از ابعاد شخصیتی امام رضا (ع) می‌تواند بیشتر کارایی داشته باشد، گفت: البته امام رضا (ع) شخصیتی جامع هستند که تعبیر عالم آل محمد (ص) برای ایشان است و قطعا تمرکز و توجه به هر کدام از ابعاد شخصیتی ایشان، برای هر انسانی راهگشاست، اما با توجه به شرایط امروز کشورهای اسلامی و درگیری‌هایی که شاهد آن هستیم، اگر روی شخصیت تقریبی و وحدت آفرین حضرت رضا (ع) تمرکز بیشتری داشته باشیم، بجا است و این موضوع واقعا جای کار دارد. 

آیت‌الله حسینی شاهرودی افزود: حضرت رضا (ع)، آموزه‌های بسیار مترقی دارند که با استفاده از این آموزه‌ها، نه تنها می‌توان اتحاد جوامع اسلامی را به سمت مطلوبی کشاند، بلکه حتی می‌تواند برای اتحاد جامعه بشری و همه مردم دنیا هم کارایی داشته باشد.
 
27/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۶۲۰۶
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰