۳۰ بهمن ۱۳۹۶ 19 February 2018
داخلی
۰
يکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۴
Share/Save/Bookmark
 
15 دی؛ مهلت پایانی ارسال مقاله به جشنواره شکوه شکیبایی در زنجان
 
معاون فرهنگی قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان گفت: علاقمندان برای شرکت در سومین جشنواره ملی شکوه شکیبایی به میزبانی استان زنجان تا 15 دی فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه این همایش ارسال کنند.
 
ابراهیم قاسمی، معاون فرهنگی قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به خبرنگار خبرگزاری فرهنگ رضوی گفت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای سومین سال متوالی برگزاری جشنواره حضرت زینب(سلام الله علیها) با عنوان شکوه شکیبایی را در دستور کار خود قرار داده است.

وی با اشاره به اینکه همه ساله استقبال از این جشنواره در حال افزایش است، ادامه داد: این جشنواره در بخش های مقاله‌نویسی، شعر، داستان، دلنوشته فارسی و ترکی برگزار می شود.
 
به گفته قاسمی، جشنواره شکوه شکیبایی پیرامون زندگی و ابعاد شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (سلام الله علیها) و همچنین پیرامون ویژگی‌های آن بانوی حماسه ساز در پیوند با واقعه عاشورای حسینی و رویدادهای پس از آن برگزار می‌شود.
 
معاون فرهنگی قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: این جشنواره با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ منور حسینی و گسترش فعالیت‌های فرهنگی، هنری و مذهبی و مرتبط با سیره ائمه معصومان  به ویژه پیام آور عاشورا حضرت زینب کبری (سلام الله علیها)، گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار برتر فرهنگی هنری در زمینه سیره شخصیت و معارف حضرت زینب (سلام الله علیها) و کمک به انتشار گسترده آن اجرا می شود.
 
در نظر گرفتن زندگی و ابعاد مختلف شخصیت مادر عاشورا و اسوه مقاومت و شجاعت حضرت زینب (سلام الله علیها) و همچنین پیرامون ویژگی‌های آن بانوی حماسه‌ساز در پیوند با واقعه عاشورای حسینی و رویدادهای پس از آن از محورهای جشنواره است.
 
وی خاطرنشان کرد: ابعاد شخصیتی و رفتاری حضرت زینب (سلام الله علیها)، جنبه‌های عرفانی حضرت زینب (سلام الله علیها)، نقش و جایگاه اجتماعی حضرت زینب (سلام الله علیها)، نگاه زیباشناختی حضرت (سلام الله علیها)، بصیرت، شجاعت و ظلم‌ستیزی حضرت زینب (سلام الله علیها) و مدیریت جهادی و مسؤولیت پذیری حضرت زینب (سلام الله علیها) محورهای این جشنواره ملی است.
 
به گفته معاون فرهنگی قرآنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی شکوه شکیبایی 15 دی‌ماه امسال است و نتایج جشنواره 28 دی ماه اعلام و مراسم اختتامیه جشنواره نیز 6 و هفتم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
 
31/19
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۵۸۲۳
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰