۳ اسفند ۱۳۹۶ 22 February 2018
۰
چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۵۸
Share/Save/Bookmark
 
معاون تبلیغات و ارتباطات حرم شاهچراغ (ع) در گفت‌و‌گو با رضوی:
مرکز تخصصی حفظ قرآن پیش‌دبستانی‌ها در حرم مطهر راه‌اندازی می‌شود / تاکید تولیت حرم مطهر بر تبدیل شدن به قطب قرآنی جنوب کشور است
 
معاون تبلیغات و ارتباطات حرم شاهچراغ (ع) با بیان اینکه هدف تولیت حرم مطهر تبدیل این آستان به قطب قرآنی جنوب کشور است، گفت: مرکز تخصصی حفظ قرآن پیش‌دبستانی‌ها به زودی در شیراز راه‌اندازی می‌شود و این اتفاق برای اولین وار در کشور با محوریت حرم شاهچراغ (ع) می‌افتد.
 
حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین احمد سلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری رضوی در فارس، با اشاره به برگزاری ششمین دوره از مسابقات حفظ قرآن پیش‌دبستانی‌های شیراز اظهار کرد: حرکت به سمت تخصصی شدن حفظ قرآن از اهداف دارالقرآن حرم مطهر شاهچراغ (ع) است.
وی افزود: دارالقرآن حرم مطهر؛ بر اساس منویات مقام معظم رهبری و تربیت ۱۰ میلیون حافظ قرآن؛ تربیت این حافظان را از نونهالان آغاز کرده است.
سلامی با بیان اینکه این مرکز دارالقرآن به مدت شش سال متوالی است که اقدام به برگزاری مسابقات برای نونهالان کرده، تصریح کرد: در این دوره از مسابقات ۷۸ مرکز پیش‌دبستانی با ۲۸۰ نونهال شرکت کردند.
معاون تبلیغات و ارتباطات حرم شاهچراغ (ع) تاکید تولیت حرم‌ مطهر را تخصصی شدن برنامه‌های قرآنی دانست و بیان کرد: هدف اصلی تولیت حرم شاهچراغ (ع) تبدیل سومین حرم اهل‌بیت (ع) به قطب قرآنی جنوب کشور است که در همین راستا ما تربیت حافظان را از کودکی آغاز کردیم.
وی خبر داد: مرکز تخصصی حفظ قرآن پیش‌دبستانی‌ها به زودی در شیراز راه‌اندازی می‌شود و این اتفاق برای اولین وار در کشور با محوریت حرم شاهچراغ (ع) می‌افتد.
سلامی با بیان اینکه این مسابقات در دو رشته حفظ ۱۴ سوره و ۲۴ سوره برگزار شده است، عنوان کرد: این مسابقات هر سال در بهمن ماه به مناسبت دهه مبارکه فجر برگزار می‌شود و در حال پیگیری برای برگزاری این مسابقات در سطح استانی هستیم.
وی با اشاره به یک روزه بودن این مسابقات؛ گفت: این مسابقات با حضور داوران برتر استان برگزار می‌شود و در پایان به نفرات اول تا سوم هر رشته بسته‌های تبرکی آستان مقدس و جوایزی اهدا می‌گردد.
 
 
46/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۵۱۵۷
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰