۵ اسفند ۱۳۹۶ 24 February 2018
۰
دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۵
Share/Save/Bookmark
 
نماینده ولی فقیه در استان سمنان
هنرمندان با خلق آثار، خود را در کشتی نجات حضرت سیدالشهدا (ع) قرار دهند
 
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان با تقدیر از عکاسان شرکت کننده در سوگواره مهر محرم گفت: هنرمندان با خلق آثار مرتبط با امام حسین (ع) خود را در کشتی نجان آن حضرت قرار دهند.
 
آیت الله سیدمحمد شاهچراغی در جریان بازدید از نمایشگاه عکس سوگواره ملی و بین المللی مهر محرم در سمنان در گفت و گویی با خبرنگار خبرگزاری رضوی اظهار داشت: حق سیدالشهدا خیلی زیاد است و همانطور که نمی توانیم حق خداوند را ادا کنیم حق امام حسین (ع) را نیز نمی توانیم به جای آوریم.
وی با بیان اینکه هر کس باید به وسیله ای خود را به امام حسین (ع) نزدیک کند و در کشتی نجات آن حضرت خود را قرار دهد افزود: هنرمندان و عکاسان در ایران و کشورهای مختلف برای تهیه این عکس ها زحمت کشیده اند و انشاء الله در کشتی نجات امام حسین (ع) قرار گرفته اند.
امام جمعه سمنان با بیان اینکه سیدالشهدا در دنیا و آخرت به آنان پاداش خواهد داد تصریح کرد: نمایشگاه عکس مهر مهر محرم سال به سال جامعه تر و رو به کمال است.
شاهچراغی با بیان اینکه در چند سال اخیر توفیق بازدید از این نمایشگاه را دارم و تجلیل از عکاسان شرکت کننده در این سوگواره خاطرنشان کرد: سال به سال این نمایشگاه و آثار ارائه شده در آن را بهتر مشاهده می کنم.
وی از مردم و دوستداران هنر عکاسی خواست تا از نزدیک این نمایشگاه را ببینند تا به یاد امام حسین (ع) دلشان شکسته شده، عاشورای، حسینی و زینبی شوند.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان برپایی این نمایشگاه را اقدام بسیار خوب توصیف کرد و با اشاره به امتیازات فراوان استان سمنان گفت: یکی از امتیازان این استان برگزاری این سوگواره و برپایی این نمایشگاه است.
نمایشگاه عکس مهر محرم با ارائه 112 اثر در بخش های ملی، استانی و بین المللی تا سی ام بهمن در نگارخانه های مختلف مجتمع فرهنگی هنری سمنان برپا است.
برای سومین سوگواره بین المللی و دهمین سوگواره ملی عکس مهر محرم هشت هزار و 400 عکس از یک هزار و 300 عکاس داخلی و خارجی ارسال شده است.
از این تعداد دو هزار و 800 عکس متعلق به عکاسان 14 کشور جهان است که با رای هیات داوران عکس های منتخب در نمایشگاه عکس مهر محرم سمنان در معرض دید قرار گرفته است.
 
50/50
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۲۵۰۳۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰