۳ بهمن ۱۳۹۶ 23 January 2018
۰
سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۷
Share/Save/Bookmark
 
نفر دوم جشنواره داستانهای رضوی تاکید کرد
کار بیشتر در حوزه داستان خصوص فرهنگ رضوی در کشور ضروری است
 
نفر دوم جشنواره ملی داستانهای رضوی در بخش داستان بلند معتقد است: در حوزه ادبیات و داستان در حوزه ترویج فرهنگ رضوی کم کار شده و این بخش نیازمند توجه و فعالیت بیشتر است.
 
به گزارش خبرگزاری رضوی، وحید حسنی هنزایی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: در مسایل مربوط به امام رضا (ع) شامل فرهنگ رضوی، کرامات و ... آن حضرت فضا برای کار و فعالیت بسیار گسترده است و نویسندگان باید برای تبیین فرهنگ و سبک زندگی رضوی و نیز کرامات آن حضرت آثار بیشتری تولید و ارائه دهند.
این نویسنده داستان را بستر بسیار مناسبی برای توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در جامعه به ویژه جوانان و نوجوانان دانست.
وی با اشاره به اینکه امسال برای اولین بار در جشنواره ملی داستانهای رضوی (کبوتر حرم) شرکت کرده است گفت: داستان بلند ارائه شده به سیزدهمین دوره این جشنواره که رتبه دوم را کسب کرد با عنوان برنامه ریزی بود که در آن کارکردهای توسل به امام رضا (ع) در زندگی فردی، پژوهش گری و نیز الهامات در حرم از دیدگاه یک پژوهشگر و برنامه نویس ارائه شده است.
حسنی هنزایی برگزاری جشنواره داستانهای رضوی را جشنواره ای منظم و خوب دانست و اظهار داشت: جشنواره ها در کشور باید با رویکرد کارگاهی برگزار شوند که خوشبختانه این جشنواره نیز چنین رویکردی دارد.
این نویسنده که در حوزه هنری شاغل و هشت تا 9 سال است در عرصه نویسندگی قلم می زند افزود: برای توسعه هنرهای مختلف از جمله نویسندگی برگزاری کارگاههای آموزشی ضروری است و این کارگاهها باید همانند برنامه های دهه کرامت که کاروانها به شهرهای مختلف سفر و با مردم ارتباط برقرار می کنند برگزار و کارگاهها در شهرهای مختلف اجرا شود.
از این نویسنده تاکنون سه اثر داستانی با موضوع سیاسی اجتماعی منتشر شده و یک اثر نیز در دست چاپ است.
وی گفت: کتاب "برنامه نویسی" که در جشنواره داستانهای رضوی صاحب رتبه دوم شد و جائزه 25 میلیون ریالی را به خود اختصاص داد در 200 صفحه و در 12 فصل تدوین و ارائه شده است و این کتاب قرار است مهرماه امسال از طریق انتشارات سوره منتشر شود.
 
50/56
Share/Save/Bookmark
کد مطلب : ۱۷۹۱۴
 


ارسال
 
انتشار یافته:
در صف انتشار:
۰
تکراری،غیرقابل انتشار:
۰